Terratlon
Terratlon
11 sierpień 2014

Kilka porad triathlonowych dotyczących odżywiania:

 

Czas czasem i śpieszyć się trzeba – ale coś trzeba jednak jeść. Jeśli chodzi o fizjologię wysiłku to musimy pamiętać, że na biegu może nas dopaść nagły spadek formy - trasa jest bardzo wymagająca a Wy macie już za sobą spory wysiłek. Warto więc na rowerze minimum na 15 min przed biegiem coś zjeść. Żel energetyczny popity wodą czy batonik powinny zapobiec kryzysowi. Pamietajcie tylko żeby podczas samych zawodów nic na sobie nie testować. Używamy tylko sprawdzonych produktów. Nawet pozornie „taki sam” żel może zostać przez nasz organizm „odrzucony” podczas takiego wysiłku. Odżywianie jest bardzo ważne. Na poziomie zawodowym jest tutaj cała układanka – łamigłówka pt. co jeść ,kiedy i ile – im dłuższy dystans tym to zagadnienie nabiera mocy – jak twierdzi Mark Allen (6-krotny mistrz świata)- 1/3 sukcesu w triathlonie to odżywianie. W tym przypadku warto wziąć sobie do serca tą „dobrą męską radę”. Samo bieganie oczywiście nie wydaje się byc niczym trudnym. Ale już bieganie po wcześniejszych kilometrach na rowerze (o pływaniu nie wspominając), w palącym słońcu na Górę Żar - to już zupełnie inna bajka. Dlatego należy organizm do tego przygotwać. Temu przygotowaniu najlepiej służy tzw. trening zakładkowy. Chodzi o to, aby biegać zaraz po treningu rowerowym. Schodzisz z roweru i biegniesz, chociażby krótki odcinek np. 1km. Na początku bedzie dziwnie – nogi są jak z waty i nie chcą biec, ale z każdym kolejnym metrem będzie lepiej. I o to właśnie chodzi! A na mecie będzie na Was czekać wszystko o czym zamarzycie. Piwko, kawa, zimny arbuz i ciasto domowe a przede wszystkim osławiona juz nasza duszonka :)

10 sierpień 2014

Baza Zawodów mieści się w Międzybrodziu Bialskim na ulicy Energetyków 5 tuż obok pola namiotowego „PTG Sokół”

 

Niestety w związku z remontem mostu sa niewielkie objazdy. Jadąc samochodem kierujcie się na Górę Żar a potem na Międzybrodzie Bialskie. Objazdy są dobrze oznaczone.

 

https://maps.google.com/maps?q=49.77794,19.21312

 

 

08 sierpień 2014

W związku z licznymi pytaniami i naszymi ostatnimi zmianami, poniżej link do trasy rowerowej (aby zobaczyc szczegóły trzeba się zalogowac do Garmin Connect)

 

Zwróćcie uwagę, że trasa została pokonana biegiem – nie rowerem.

 

http://connect.garmin.com/modern/#activity/561495853

 

 

04 sierpień 2014

Dzięki uprzejmości MOSiR Żywiec - mamy wygodne stojaki na rowery, które zapewnią Wam odpowieni komfort i swobodę w strefie zmian.

 

A teren Zawodów został nam wypozyczony przez Elektrownię Szczytowo-Pompową Porąbka-Żar

 

02 sierpień 2014

Dzisiejszy rekonesans trasy rowerowej, Karol ktory w przeciwieństwie do nas jest doświadczonym kolarzem górskim….. w skali trudności od 1-5 ocenił na zdecydowane 5.
Potwierdził, że wyznaczona trasa jest makabrycznie trudna z wieloma ciężkimi podjazdami, bardzo technicznymi zjazdami i paroma miejscami gdzie niestety będziecie musieli isc z buta.
Ukończenie tych zawodów będzie dla każdego zwycięstwem i gigantyczną satysfakcją.
Zgodnie z sugestią Karola – zwiększamy limit czasu na rowerze do 4 godzin i jeszcze raz przypominamy, że to naprawde bardzo trudne zawody.
Nie zapomnijcie o kaskach i oponach w teren.
Widoki wynagrodzą Wam przelany pot…..

 

 

 

 

  • Podstrona 2 z 3
  • 1
  • 2
  • 3

NEWSLETTER

Zapisz się, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje o nowych zawodach i wynikach oraz najnowsze aktualności
© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB