Terratlon
Terratlon
30 lipiec 2014

Do Zawodów pozostały już tylko 2 tygodnie.

 

Dziś, dzięki hojności Sponsora – firmy Enersys: odebraliśmy techniczne koszulki z naszym logo i motywem triatlonowym, które trafią do Waszych pakietów startowych.

 

Nasze wiejskie kurki produkują już jaja na domowe ciasta, zasłużone piwko, którym będziemy Was częstować na mecie – już się chłodzi a medale są w drodze.

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy Zawody się odbędą – zapewniamy: absolutnie tak!

25 lipiec 2014

Dochodzą nas głosy, że większość z Was najbardziej obawia się pływania. Dlatego aby Was nieco uspokoić i cos podpowiedzieć, przygotowaliśmy kilka wskazówek: START Z WODY: Do wody schodzicie z pomostu nie z brzegu. Start jest z wody (gł. ok. 5-6m) Płyniemy do boi, opływamy ją i wracamy tą samą drogą. Pomost jest wąski i wielu osób naraz nie pomieści. Bardzo ważne jest aby wejście do wody odbywało się na tyle sprawnie by osoby już będące w wodzie nie ulegały wyziębieniu. Nie ociągajcie się! Najbardziej wydajnym stylem pływackim jest kraul. Jeśli jednak nie umiesz pływać kraulem to na pierwszy raz wystarczy żabka – ważne żeby się czuć pewnie w wodzie, nie gubić kierunku i zachować siły na pozostałe konkurencje. Jeśli nie jesteś obyty ze startem na głębokości i nie wystartujesz odpowiednio szybko – musisz być przygotowany na to, że osoby z tyłu mogą na Ciebie wpłynąć i lekko podtopić. Dopóki nie „rozpłyniecie” się na odpowiednią szerokość, możesz też dostać „z łokcia” albo „z nogi”. Nie da się tego uniknąć i nie ma w tym złośliwości konkurenta. Ale znowu – musicie być tego świadomi i na to przygotowani. Triatloniści słusznie nazywają ten fragment pływania: kocioł!  I faktycznie kotłuje się wtedy strasznie! FALE: Pomyślicie, jakie fale na spokojnej tafli jeziora…? Będą to fale, które sprowokujecie Wy sami! Zawodnik, nawracający wokół boi może zrobić falę, która Cie przykryje. Bądźcie na to przygotowani. Płynąc kraulem przyda się tez umiejętność oddychania na obie strony, co się sprawdzi właśnie w przypadku atakującej nas fali z boku. Pamiętaj o dobrych okularkach. Musisz widzieć gdzie płyniesz. A na otwartej wodzie to nie jest wcale takie proste i oczywiste. POMOC I ASEKURACJA: Na wodzie będą Wam towarzyszyły dwie łodzie ratownicze WOPR. Pierwsza płynie z przodu, druga na końcu. Ratownicy będą Was bardzo uważnie obserwować i w każdej chwili możecie liczyć na ich pomoc. Wyjście z wody na pomost nie jest łatwe. Ale czy ktoś mówił, że będzie łatwo? ;) Trzeba wyskoczyć „na foke” Nie bójcie się! Pomożemy Wam się wydostać! Pojawiając się odpowiednio wcześnie przed zawodami – możecie wejść do Jeziora, sprawdzić temperaturę, własne samopoczucie i reakcje organizmu.

 

*******

 

Witajcie na zupełnie nowej stronie jednej z najtrudniejszych imprez typu cross tri TERRATLON 2014 czyli Off Road Triathlon – ruszamy !

 

To już III edycja i nie możecie jej przegapić. Mamy nową stronę, nowo logo, nową trasę, nowe siły i pomysły. Jedynie miejsce pozostaje bez zmian.

 

Międzybrodzie Bialskie, okolice Góry Żar i Jeziorko Międzybrodzkie.

 

16 sierpnia 2014 roku o godzinie 11:00 – czeka na Was wyzwanie w postaci:

 

* przepłynięcia 1km , * przejechania ok. 30km, * przebiegnięcia ok. 10km

 

A to wszystko w zimnych wodach jeziora Międzybrodzkiego i w trudnym , wymagającym technicznie terenie górskim. Chcesz się sprawdzić w trudnej dyscyplinie jaką jest triathlon górski? Ta impreza jest dla Ciebie :)

 

Zawody są specjalnie dla tych, którzy lubią prawdziwe wyzwania. Wymagają od Zawodnika dużej wytrwałości i samozaparcia, a także dobrej kondycji. Trasa TERRATLONU, w odróżnieniu od innych zawodów triatlonowych, nie przebiega po asfaltowych drogach a w większości są to leśne szlaki, prowadzące na górę Żar.

 

Trenujcie ciężko i nastawcie się na walkę bo łatwo nie będzie :)

 

Zapisy już ruszyły. Czekamy na Was!

  • Podstrona 3 z 3
  • 1
  • 2
  • 3

NEWSLETTER

Zapisz się, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje o nowych zawodach i wynikach oraz najnowsze aktualności
© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB